×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 558

ناگزرژی،سرعت و فشار هوا در توربین های گازی

توربین (Turbine)

دستگاه مکانیکی دواری است که انرژی موجود در حرکت سیال را به کار تبدیل می کند. توربین ها یکی از انواع توربو ماشین ها می باشند که حداقل یک بخش دوار را دارا هستندکه به آن روتور می گویند. زمانی که سیال با سرعت مشخص به توربین برخورد می کند پره های آن به

حرکت در می آیند . این پره ها در زمان حرکت دارای انرژی مکانیکی هستند . پس می توان با تبدیل این انرژی به انرژی الکتریکی تولید برق کرد. می توان گفت توربین نمونه پیشرفته یک آسیاب آبی یا بادی است.

توربین گاز (gas turbine) یا توربین احتراقی (combustion turbine) نوعی موتور احتراق داخلی (internal combustion engine) است که دارای یک کمپرسور (compressor) دوار است که با یک توربین کوپل می‌شود و یک محفظه احتراق (combustion chamber) در بین آن‌ها قرار می‌گیرد.

مبنای کار توربین‌های گاز از نظر ترمودینامیکی، بر اساس چرخهٔ برایتون است که در آن، هوا به صورت بی‌دررو فشرده شده، احتراق در فشار ثابت رخ داده و انبساط هوای فشرده و داغ در توربین، به صورت بی‌دررو رخ می‌دهد و هوا به فشار اولیه می‌رسد.

توربین های گازی معمولا برای تولید توان قله مورد استفاده قرار می گیرند، هرچند که برخی مواقع آنها را، به ویژه به هنگام خرابی عمده در شبکه تولید، برای تولید بار میانی و بار پایه نیز، به کار می برند. توربین های گازی اساسا بر دو نوع اند: توربین جریان شعاعی و توربین جریان محوری.

توربین گازی جریان شعاعی:

این توربین ها در ظاهر شبیه یک کمپرسور مرکز گریز است، البته با این تفاوت که در آن جریان به جای آن که در جهت شعاع به طرف خارج با شد به سمت داخل است. توربین های جریان شعاعی به طور گسترده ای در اندازه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. این توربین ها هنگامی که با کمپرسور مرکزگریز ترکیب می شوند تشکیل یک چرخانه یکپارچه را می دهند. موارد استفاده متداول چنین ترکیبی در موتور های دیزلی ساکن و دریایی و اخیرا در موتور های دیزلی و بنزینی خودرو ها است. بازده آنها جز در اندازه های کوچک، به حد توربین های گازی محوری نمی رسد.

توربین های گازی با جریان محوری:

این توربین ها مشابه توربین های بخار هستند، با این تفاوت که در آنها  شاره یا به صورت گاز خالصی مانند هلیم است که برای  استفاده در راکتور های دمای بالا و خنک شونده با گاز مناسب است، یا به صورت هوا و محصولات احتراقی است که در توربین های گازی فسیل سوز مورد استفاده قرار می گیرند. فشار ورودی توربین گاز در مقایسه با توربین بخار بسیار پایین تر است. این فشار در توربین های گازی فسیل سوز در حدود 6 تا 10 اتمسفر، و در توربین های هلیم حدود 2 یا 3 اتمسفر است. تعداد طبقات توربین های  فسیل سوز اندک و معمولا  بین 1 تا 3 عدد است، در حالی که تعداد طبقات توربین های هلیم بسیار بیشتر است.

مدت زمان لازم برای تحویل توربین گازی نسبتا کوتاه است و می توان آن را سریعا نسب کرد و مورد استفاده قرار داد. راه اندازی نیروگاه توربین گازی سریع و غالبا از طریق کنترل از دور است. با استفاده از توربین گازی، علاوه بر تولید برق می توان برخی نیاز های جانبی را نیز مانند تولید هوای فشرده تامین کرد. انواع سوخت های مایع و گازی از جمله سوخت های سنتزی جدید مانند گاز های با ارزش گرمایی پایین را می توان در توربین های گازی به کار برد. توربین های گازی در مقایسه با سایر دستگاه های اساسی تولید، محدودیت های زیست محیطی کمتری دارند.

 

اجزای تشکيل دهنده توربين گاز

به طور كلی می‌توان گفت كه يك توربين گازي دارای پنج بخش می‌باشد:

1-    تجهيزات هوای ورودی

2-    وسيله‌ای برای فشرده كردن هوا به نام كمپرسور

3-    بستری برای انجام واكنش احتراق به نام محفظه احتراق

4-    وسيله ای برای استخراج كار به نام توربين

5-    اگزوز

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 خرداد 1394 ساعت 15:13
محتوای بیشتر در این بخش: « نمونه کار 7 انتقال حرارت »

متن پیشفرض برای نمایش متنها در هر موقعیت و افزونه ای میباشد با توجه به این موضوع بهتر میباشد که شما متنها و یا منوهای پیشفرض را حذف و مطالب خود را جایگزین این نوع متون نمایید و این یک متن نمونه است

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

جهت پیوستن به ما در شبکه های اجتماعی بروی ایکون هایی که در زیر میباشد کلیک نمایید

 

فرم کاربران

تماس با ما

آدرس: تبریز | گلگشت | پارک علم و فناوری | ساختمان شهریار 1 | طبقه 2 واحد 322
تلفن: 04133251275
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
فکس: 04133363204